Vi er et ungt og dynamisk team, som står op hver dag med et reelt ønske om at bidrage til den grønne omstilling. Vi elsker at cykle på arbejde, morgenbade i Nordhavnen og løbe en tur i frokostpausen.

Micki Aaen

Bæredygtighedsingeniør, stifter og indehaver

micki@aaen-engineering.com

+45 26 74 72 80

Civilingeniør, Bygningsdesign
MSc. Architectural Engineering
 
DGNB Auditor
DK-GBC Bæredygtighedsleder

Nicolai Nørrekær Mortensen

Bæredygtighedsingeniør

nicolai@aaen-engineering.com

+45 42 92 09 78

Civilingeniør, Bygningsdesign
MSc. Architectural Engineering
 
DGNB-konsulent
Konsulent i Svanemærket Byggeri

Mathias Holm Sørensen

Bæredygtighedsingeniør

mathias@aaen-engineering.com

+45 24 43 32 22

Civilingeniør, Bygningsdesign
MSc. Architectural Engineering
 
DGNB-konsulent
Ekstern lektor v. DTU

Amanda Honoré Højerup

Urban bæredygtighedsingeniør

amanda@aaen-engineering.com

+45 27 63 39 71

Civilingeniør, Sustainable Cities
MSc. Sustainable Cities

Johanne Djernes Østergaard

Bæredygtighedsingeniør

johanne@aaen-engineering.com

+45 22 54 65 20

Stud. MSc. Architectural Engineering

Lasse Ring Kildemoes

Bæredygtighedsingeniør

lasse@aaen-engineering.com

Civilingeniør, Bygningsdesign
MSc. Architectural Engineering
 
DGNB-konsulent

Frederikke Secher Mosbech

Praktikant

frederikke@aaen-engineering.com

BSc. Architectural Engineering

Alberte Forum Winther

Praktikant

alberte@aaen-engineering.com

Stud. BEng. Architectural Engineering

Emilie Frederikke Hansen

Studentermedhjælper

emilie@aaen-engineering.com

Stud. MSc. Architectural Engineering

Mads Westergaard Thuesen

Studentermedhjælper

mads@aaen-engineering.com

Stud. MSc. Architectural Engineering

Kontakt

micki@aaen-engineering.com

+45 26 74 72 80

Adresse

Viborggade 17

2100 København Ø

Information

Aaen Engineering ApS

CVR 41031034